AGENDA ETA JARDUERAK

GABONETAKO AZOKA ETA ARGIZTAPENAREN INAUGURAZIOA ABENDUAREN 1EAN IZANGO DA, 19:00ETAN, URUMEA PASEALEKUAN, ETA XABI PRIETO FUTBOLARIAK, ATZEGIKO ADINEZ TXIKIKOEK ETA ORFEOI TXIKIAK HARTUKO DUTE PARTE.

GASTRONOMIA, SORMENA, MUSIKA, SOLIDARITATEA, ATRAKZIOA, SU ARTIFIZIALAK, ERREGE MAGOEN ETORRERA.

Gabonetako Azokak karpa bat ere izango du, eta, bertan, era guztietako jarduerak, tailerrak, ikuskizunak, etab. egingo dira; besteak beste, hauek: gastronomia (jatetxeak, tailerrak), sormena (diseinua, moda, antzerkia…), musika (abesbatzak, kontzertuak…), solidaritatea (ekintza solidarioa), su artifizialak, atrakzioak (noria, lera, zaldiko-maldikoa…), Errege Magoen etorrera.

 

GASTRONOMIA, SORMENA, MUSIKA, SOLIDARITATEA, ATRAKZIOA, SU ARTIFIZIALAK, ERREGE MAGOEN ETORRERA.

Gabonetako Azokak karpa bat ere izango du, eta, bertan, era guztietako jarduerak, tailerrak, ikuskizunak, etab. egingo dira; besteak beste, hauek: gastronomia (jatetxeak, tailerrak), sormena (diseinua, moda, antzerkia…), musika (abesbatzak, kontzertuak…), solidaritatea (ekintza solidarioa), su artifizialak, atrakzioak (noria, lera, zaldiko-maldikoa…), Errege Magoen etorrera.

 

URUMEAREN PASEALEKUAREN JARDUERA PROGRAMAZIOA

* Urumea Pasealekuan dagoen karpan. Doako tailerrak dira.

OrdutegiaASTEHELENAASTEARTEAASTEAZKENAOSTEGUNAOSTIRALA1, LARUNBATA2, IGANDEA
11:30 - 13:30Abenduko egutegia
16:30 - 18:30InaugurazioaAbenduko egutegia
19:00 - 20:30Su artifizialak
3, ASTEHELENA4, ASTEARTEA5, ASTEAZKENA6, OSTEGUNA7, OSTIRALA8, LARUNBATA9, IGANDEA
11:30 - 13:30MaskotakGirlanda tailerraGabonetako dekorazioaOrigami tailerraArtisau xaboien tailerra
12:15 - 13:30Aieteko eskola gurutziaga abesbatz
16:30 - 18:30Gabonetako dekorazioa tailerraMaskara tailerraPintzekin pertsonaiak egiteko TAILERRABola tailerraBorla tailerraOrigami tailerraImanen tailerra
19:00 - 20:30Final BuskersIrungo Larreaundi abesbatza
10, ASTEHELENA11, ASTEARTEA12, ASTEAZKENA13, OSTEGUNA14, OSTIRALA15, LARUNBATA16, IGANDEA
11:30 - 13:30MascotakAnimalien tailerraLurrinak alkimia tailerra
12:15 - 13:30Jaiotza eraikitzeko tailerra HelduentzatDonostiako Aita Garayo abesbatza
16:30 - 18:30Pintzekin pertsonaiak egiteko tailerraAnimalien tailerraGabonetako postalak tailerraEskultura mugikorrak tailerraGorostien tailerraAnimalien tailerraEstanpazio tailerra
17, ASTEHELENA18, ASTEARTEA19, ASTEAZKENA20, OSTEGUNA21, OSTIRALA22, LARUNBATA23, IGANDEA
11:30 - 13:30Jaiotza tailerra haurrentzatJaiotza tailerra haurrentzat
12:15 - 13:30Hernaniko musika eskolako abesbatzaDonostiako Itsaso Elkarte lirika
16:30 - 18:30Girlanda tailerraBorla tailerraIzeiak artilearekin eta makilekin egiteko tailerraPanpinak galtzerdiekin egiteko tailerraCollage tailerraEskultura mugikorren tailerra
24, ASTEHELENA25, ASTEARTEA26, ASTEAZKENA27, OSTEGUNA28, OSTIRALA29, LARUNBATA30, IGANDEA
11:30 - 13:30Puzzleen tailerraImanen tailerraMaskara tailerraAnimalien tailerra
12:15 - 13:30Jaiotza eraikitzeko tailerra helduentzatJaiotza eraikitzeko tailerra helduentzatTrintxerpeko Trintxerzahar abesbatza
16:30 - 18:30Puzzleen tailerraImanen tailerraAnimalien tailerraRAFA GORROTXATEGI Txokolate tailerra haurrentzatEskultura mugikorren tailerra
20:00Su artifizialak
31, ASTEHELENA1, ASTEARTEA2, ASTEAZKENA3, OSTEGUNA4, OSTIRALA5, LARUNBATA6, IGANDEA
11:30 - 13:30Pintzekin pertsonaiak egiteko tailerraCollage tailerraEstanpazio taillerraOrdiziako Oroith abesbatza
12:15 - 13:30Donostiako Ibaeta abesbatza
16:30 - 18:30Pintzekin pertsonaiak egiteko tailerraCollage tailerraEstanpazio taillerra
16:00 - 22:00Pintxopote Food Trucks
19:30 - 22:00Dj Bengoa
20:00Su artifizialakSu artifizialak

ARTZAIN ONAREN PLAZAREN JARDUERA PROGRAMAZIOA

OrdutegiaASTEHELENAASTEARTEAASTEAZKENAOSTEGUNAOSTIRALA1, LARUNBATA2 IGANDEA
17:00 a 20:00
AZOKA GOZOA Gipuzkoako Artisau-Gozogileak
Gabonetako Gozoen Lantegia
3, ASTEHELENA4, ASTEARTEA5, ASTEAZKENA6, OSTEGUNA7, OSTIRALA8, LARUNBATA9, IGANDEA
12:00 a 14:00
Emaus
Gabonetako dekorazioa kartoiarekin
17:00 a 20:00
AZOKA GOZOA Gipuzkoako Artisau-Gozogileak
Gabonetako Gozoen LantegiaGabonetako Gozoen LantegiaGabonetako Gozoen LantegiaGabonetako Gozoen Lantegia
10, ASTEHELENA11, ASTEARTEA12, ASTEAZKENA13, OSTEGUNA14, OSTIRALA15, LARUNBATA16, IGANDEA
12:00 a 14:00
Emaus
Nola bildu opariak modu apainean
17:00 a 19:30
Lur kolektiboa Karpa
Gabonetako postalakMozorroak sortzea
17:00 a 20:00
AZOKA GOZOA Gipuzkoako Artisau-Gozogileak
Gabonetako Gozoen LantegiaGabonetako Gozoen LantegiaGabonetako Gozoen LantegiaGabonetako Gozoen Lantegia
17, ASTEHELENA18, ASTEARTEA19, ASTEAZKENA20, OSTEGUNA21, OSTIRALA22, LARUNBATA23, IGANDEA
12:00 a 14:00
Emaus
Nola egin turbanteak eta lepoa
17:00 a 19:30
Lur kolektiboa Karpa
Gabonetako apaingarriakKiribil Zeramika
17:00 a 20:00
AZOKA GOZOA Gipuzkoako Artisau-Gozogileak
Gabonetako Gozoen LantegiaGabonetako Gozoen LantegiaGabonetako Gozoen LantegiaGabonetako Gozoen Lantegia
24, ASTEHELENA25, ASTEARTEA26, ASTEAZKENA27, OSTEGUNA28, OSTIRALA29, LARUNBATA30, IGANDEA
12:00 a 14:00
Emaus
Arrantzako sareak berriz erabiltzea
17:00 a 19:30
Lur kolektiboa Karpa
GyotakuGabonetako transfer
17:00 a 20:00
AZOKA GOZOA Gipuzkoako Artisau-Gozogileak
Gabonetako Gozoen LantegiaGabonetako Gozoen LantegiaGabonetako Gozoen LantegiaGabonetako Gozoen Lantegia
31, ASTEHELENA1, ASTEARTEA2, ASTEAZKENA3, OSTEGUNA4, OSTIRALA5, LARUNBATA6, IGANDEA
12:00 a 14:00
Emaus
Nola egin giltzatakoak Yuterekin
17:00 a 19:30
Lur kolektiboa Karpa
Gabonetako lore-bitxitegiaOpariak oihalekin biltzeko japoniar teknika
17:00 a 20:00
AZOKA GOZOA Gipuzkoako Artisau-Gozogileak
Gabonetako Gozoen LantegiaGabonetako Gozoen LantegiaGabonetako Gozoen Lantegia